obrázek: ochrana přírody, osvěta, životní styl, dělnické kolonie, pískovcová skála
obrázek: Brněnské dny pro zdraví, Ekotéka, obchod, pozvánky,  rekonstrukce obrázek: ekodrogerie, poradenství, dělnické kolonie, Lesná,  architektura
 obrázek: ekologická literatura, ekologie, ovčí vlna, semináře, zajímavosti

Ekodrogerie

CELESTINA s vůní trávy

CELESTINA s vůní trávy

vysoce koncentrovaný, pěnivý přípravek na ruční mytí nádobí a kuchyňského zařízení

Obsah 0,5 l.

169,00 Kč    ks

CELESTINA Automatic

CELESTINA Automatic

přípravek na mytí nádobí v automatických myčkách pro domácnost

Tento mycí prostředek myje dobře při nízkých teplotách 50-55°C a nízkém dávkování. Na myčce zvolte mycí cyklus s nejnižší teplotou, myjte s plně naplněnou myčkou a nepřekračujte doporučenou dávku mycího prostředku - 5 - 10ml podle tvrdosti vody a zašpinění.

Balení 1 kg

270,00 Kč    ks

CELESTINA s vůní citrusu

CELESTINA s vůní citrusu

vysoce koncentrovaný, pěnivý přípravek na ruční mytí nádobí a kuchyňského zařízení

Obsah 0,5 l.

169,00 Kč    ks

ECOLUXIN Premium

NOVINKA!

ECOLUXIN Premium

Prémiový výrobek řady Ecoluxin. Vhodný do gastronomického a potravinářského provozu. Má silnou odmašťovací schopnost. Nejvíce využíván pro ruční mytí nápojového skla a nádobí.Dodáván je jako superkoncentrát, před použitím jej doporučujeme ředit. Doporučené ředění: Do 0,5l lahve se zpěňovačem nalijeme 20ml Ecoluxinu (po spodní rysku nebo také malý panák) a po horní rysku dolijeme vodou. Ecoluxin má všestranné použití, nejlepšího účinku však dosahuje ve formě pěny. Proto jej doporučujeme ředit do zpěňovače.

Ecoluxin Premium má lehce zelenou barvu, není parfémovaný, má neutrální pH a je tak vhodný pro lidi s dermatologickými problémy a alergiemi. Produkt chráněných dílen.

188,00 Kč    ks

ECOLUXIN Universalin

NOVINKA!

ECOLUXIN Universalin

Vysoce účinný čisticí a odmašťovací prostředek pro univerzální použití. Dodáván je jako superkoncentrát, před použitím jej doporučujeme ředit. Použití: Mytí podlah - do 10l kbelíku s vodou nalijeme 40ml Ecoluxinu (velký panák) Ruční mytí povrchů a ředění na nádobí - do 0,5l lahve se zpěňovačem nalijeme 20ml Ecoluxinu (po spodní rysku nebo také malý panák) a po horní rysku dolijeme vodou. Pěnu stříkneme na mycí houbičku nebo na plochu. Necháme chvíli působit a otřeme. Poté očistíme vlhkým hadrem propláchnutým v čisté vodě. Mytí skla - do 1l lahve se zpěňovačem stačí přidat 3ml Ecoluxinu (3/4 kávové lžičky). Skvrny - mastnou skvrnu potřeme koncentrátem Ecoluxin a vložíme do pračky. Český ekologický výrobek - bez chemických složek a zpěňovacích přísad, bez fosfátů, sulfátů, silikonu, louhu či chlóru. Biologická odbouratelnost – 99,2% za 28 dní Ecoluxin má všestranné použití, nejlepšího účinku však dosahuje ve formě pěny. Proto jej doporučujeme ředit do zpěňovače.

Ecoluxin Universalin má modrou barvu, je mírně parfémovaný, má neutrální pH, je vhodný pro lidi s dermatologickými problémy a alergiemi. Produkt chráněných dílen.

188,00 Kč    ks

LEONTINA

LEONTINA

vysoce koncentrovaný, univerzální pěnivý přípravek k víceúčelovému použití

– pěna do koupele, sprchový gel, tekuté mýdlo, šampon na vlasy, drobné ruční přepírání, jedinečný při cestování, pomocník při běžném úklidu.

Leontina je bezbarvý gel, má příjemnou květinovou vůni, jeho pH je 6 -7. Aktivní látky produktu jsou založeny na bázi derivátů kokosového oleje. Má příznivé účinky na pokožku, ředí se s teplou vodou dle rysek vyznačených na ředící láhvi v poměru 1:10. Obsah 0,5 l.

280,00 Kč    ks

MEDIUM

MEDIUM

přípravek na sanitární zařízení

Vysoce koncentrovaný, pěnivý přípravek na sanitární zařízení – toalety, pisoáry, sprchové kouty, obklady, dlaždice, bytová jádra atd. Jeho aktivní látky jsou založeny na bázi kyseliny citronové. Má vysoké odmašťovací schopnosti, rozpouští vodní kámen a zanechává lesklý povrch. Má zelenou barvu a příjemnou vůni. Přípravek je kyselý, jeho pH je 1,5-2,5.

Při prvním použití na silně znečištěné plochy naneste koncentrovaný produkt, nechte minimálně 20 minut působit, mechanicky dočistěte a opláchněte čistou vodou. Při opakovaném použití již udržujte čištěné plochy ředěným produktem stejným způsobem. Medium se ředí teplou vodou dle rysek vyznačených na ředící láhvi v poměru 1:10. Obsah 0,5 l.

238,00 Kč    ks

Mýdlové ořechy vzorek pro 2–3 pračky

Mýdlové ořechy vzorek pro 2–3 pračky

obsahuje slupky mýdlových ořechů, bavlněný sáček a dávku odstraňovače skvrn, který slouží jako bělidlo

Čistě rostlinný prací prostředek pro vaši pračku. Slupky ořechů indického mýdlovníku obsahují vysoké množství přírodního saponinu. Mají čistící, změkčující a antibakteriální vlastnosti. Jsou vhodné pro alergiky, neurodermitiky a všechny, kdo chtějí prát ekologicky a spořivě. Nezatěžují životní prostředí, po využití se jednoduše kompostují.

Více informací 

30,00 Kč    ks

PĚNOVÝ VENTIL

PĚNOVÝ VENTIL

vhodný doplněk pro aplikaci pěnicích prostředků - např mýdla, prostředku na nádobí,...

52,00 Kč    ks

VZOREK - 1 dávka

PRACÍ GEL z mýdlových ořechů na vlnu, jemné prádlo a funkční textil

10,00 Kč    ks

ŘEDICÍ LAHEV

ŘEDICÍ LAHEV

S vyznačenými ryskami pro jednoduché ředění čisticích prostředků. Obsah 0,5 l.

Používáním doporučeného přídavného zařízení získáte maximální efektivitu využití koncentrovaných přípravků.

26,00 Kč    ks

NOVINKA!

Ředicí lahev se zpěňovačem pro ECOLUXIN

Objem 0,5 l

10,00 Kč    ks

ROZPRAŠOVACÍ VENTIL

vhodný doplněk pro aplikaci pěnicích prostředků - např mýdla, prostředku na nádobí,…

52,00 Kč    ks

Do našeho Obchůdku vybíráme takové zboží, které bylo vyrobeno z přírodních nebo recyklovaných materiálů, dále zboží, na jehož tvorbě se podíleli lidé s různými druhy postižení, které můžeme touto cestou společně podpořit.


Přednost při našem výběru dostávají také malé rodinné firmy, výrobky tvořené z místních zdrojů a podobně. Najdete u nás i výrobky označené Fair Trade - Spravedlivý obchod.


Příjmy z prodeje v našem Obchůdku jsou součástí částečného samofinancování EkoCentra Brno a přispívají k realizaci našich nekomerčních programů pro veřejnost.