obrázek: ekologie, FSC, Písečník 94,  architektura,  přírodní zahrada
obrázek: ekocentrum, ekodrogerie, inspirační a osvětové centrum, Lesná,  rekonstrukce obrázek: káva, osvěta, zajímavosti, skála, historie
 obrázek: Ekotéka, FSC, neziskový sektor, ochrana přírody,  Brno

NEJBLIŽŠÍ AKCE
.
ROKLEFEST, sobota 8.9.2018 od 13 do cca 17 hodin. Další ročník velkého festivalu na Lesné. Najdete nás blízko amfiteátru, přijďte s dětmi, budou si moct pohrát a zasoutěžit v retrostylu (hraví dospělí samozřejmě taky.)V případě deště se celá akce, jak koncerty, tak dětský den, přesouvá do tělocvičny Orel Husovice.
.
HRAJEME SI NA STEZCE ZDRAVÍ, pátek 21.9.2018, 16.00–18.00
Zážitkové soutěžní odpoledne pro rodiče s dětmi na Stezce zdraví v Brně-Mokré Hoře.
Soutěžní stanoviště, pohybové hry a tvořivé aktivity pro malé i velké. Občerstvení a ochutnávky, losování o ceny.
Akce se koná v rámci brněnských dnů pro zdraví.
Vstup zdarma.

.
OBJEVUJEME PÍSEČNÍK, středa 26.9.2018, 15.00–19.00
Pestrý program pro všechny generace v inspiračním centru Písečník 94 v Brně.
Prohlídka původního domku v bývalé nouzové kolonii, bylinkové zahrádky a unikátní pískové stěny. Ukázky ekodrogerie, seznámení s projektem dobročinného antikvariátu a vetešnictví, ukázka žížalího kompostéru a afrického záhonu. Originální herní prvky pro děti i dospělé. Zdarma publikace s náměty pro zdravější životní styl. Možnost odpočinku, posezení a občerstvení v relaxační zahrádce.
Akce se koná v rámci brněnských dnů pro zdraví.
Vstup zdarma.

VELKÝ BAZAR V PÍSEČNÍKU, 9., 10. a 11. října 2018 (úterý až čtvrtek, vždy od 15 do 18.30). Pro velký úspěch letního bazaru znovu prodej všeho, po čem toužíte, ale ještě to nemáte – od starožitností až po nové praktické věci. Za dobré ceny. Výdělek z akce přímo podpoří náš neziskový projekt Písečník 94.
Vstup zdarma.
.
.
.
PŘIPRAVUJEME

Stará, natoč gramafon – interaktivní výstava o historii, výrobě a životě gramofonových desek

Turnaj ve hře Cvrček (v Písečníku velmi oblíbená stolní hra, toto první soutěžní klání je určeno všem zájemcům, bez ohledu na věk a zkušenosti)
.
Kdo nehoří, nemůže podpalovat (výstava vybraných exponátů ze soukromé sbírky zápalek a souvisejících předmětů)
.
 .

MINIREPORTÁŽE Z AKCÍ

Velký bazar v Písečníku
Děkujeme za váš velký zájem a už teď se těšíme na velký podzimní bazar! Sledujte pozvánky na akce na FB nebo si objednejte jejich zasílání na hlavní straně.

Tvoření z papírových proužků (quilling) bylo bezva
Děkujeme lektorkám a všem účastníkům za zájem. Dílnu určitě brzo zopakujeme!

Tajemství Rychlých šípů odhaleno!
Na vernisáži a prezentaci originálního komiksového díla, které dokazuje vazbu legendárního chlapeckého klubu na Písečník, bylo možno poprvé zhlédnout autorský tisk kresleného příběhu Rychlé šípy objevují Písečník. Akce se uskutečnila za přítomnosti významných osobností foglarovského hnutí, ale bohužel za nepřítomnosti autorů díla, kteří se rozhodli zatím zůstat v anonymitě. Zapomenutý příběh Rychlých šípů si můžete „naživo“ prohlédnout přímo v našem centru Písečník 94, kde je vystaveno, nebo zde: https://www.facebook.com/…50662022437/?…

Kouzelné Vánoce v Písečníku
Tradiční oblíbená třídenní akce pro celé rodiny, Vánoce tak, jak je prožívali naši předkové. Děkujeme za váš velký zájem a za krásnou vánoční atmosféru, kterou jsme si společně vytvořili a užili.

VYPRODÁNO. DĚKUJEME ZA VÁŠ ZÁJEM. Prodej živých vánočních stromků. Jedličky, přímo z lesa, v hlubokých květináčích s pořádnými kořeny. Jsou to ještě mimina, ale když o ně budete pečovat, budou z nich krasavci. Jedlička za 99 Kč na podporu návratu jedle bělokoré do našich lesů pod dohledem odborníků. K tomu zdarma návod, jak se o jedličku postarat.

Rakytníková akce měla velký úspěch
Milí přátelé, udělali jste nám radost mimořádným zájmem o naši rakytníkovou akci. Některé dokonce inspirovala k básnické tvorbě, děkujeme za pochvalu!
Pokud jste to včera nestihli, navštivte náš Obchůdek kdykoli v otvírací době.

Dnes po návštěvě Písečníku
zůstala chuť rakytníku.

Po lžičce džemu jsme plné vjemů.
Ochutnávka šťávy, čaje – odhalily svoje taje.

Zdraví nám to utuží,
tělu léta prodlouží.
Atmosféra Písečníku, k tomu síla rakytníku
pomůže nám přečkat zimu
a nedostat kašel, rýmu!

Básnířky z Černých Polí