obrázek: Moje veličenstvo kniha, semináře, výstava, inspirační a osvětové centrum,  písek
obrázek: Brněnské dny pro Zemi, ekocentrum, ekodrogerie, Podzimní slavnosti knihomolů, terénní středisko obrázek: Edice chráněná území ČR, ekoporadce, organizace, semináře, dvd hraboška
 obrázek: brno, ekologická poradna, ekoznačení, obchůdek, výstava

AKTUÁLNÍ POZVÁNKY 2021

VÁNOČNÍ TĚŠENÍ S PÍSEČNÍKEM
Na každý týden až do Štědrého dne jsme pro vás letos připravili něco předvánočního. Začínáme prodejem živých jedliček v květináči, představíme vám krásné staré předměty a ozdoby, které neodmyslitelně patřily ke svátkům našich předků, z antikvariátu pro vás budeme vytvářet výběry s vánoční tematikou. Vše vyvrcholí třídenní akcí v duchu tradičních šetrných Vánoc u nás v Písečníku od středy 14. 12. Sledujte náš FB, stránky ecb.cz a můžete-li, určitě přijďte osobně. Těšíme se, že si to společně užijeme.
.
PŘIJĎTE SI DO PÍSEČNÍKU PRO VÁNOČNÍ JEDLIČKU
V KVĚTINÁČI!

Jedličky v květináči jsou vhodnou alternativou k řezaným stromkům, které se po vánočních svátcích vyhazují.
Všechny jedličky pocházejí z přírodě blízkého hospodaření. Vypěstovaly je Lesy města Brna, a.s. a jsou asi 40 cm vysoké.
Prodej probíhá v otvírací době našeho centra na ulici Písečník 94.
Cena jedličky je 135,– Kč.
K nákupu jedličky vám nabídneme tištěný návod, jak se o jedličku správně postarat, aby vám zkrášlila Vánoce i v příštích letech nebo se stala ozdobou vaší zahrádky. Pro ty, kteří chtějí na jaře jedličku vrátit do lesa, se uskuteční akce na společnou výsadbu.
.

PŘIPRAVUJEME

Kouzelné Vánoce v Písečníku – tradiční oblíbená třídenní akce pro celé rodiny, Vánoce tak, jak je prožívali naši předkové. od út 14. 12. do čt 16. 12. 2021, vždy 15–18:30.

.

V PÍSEČNÍKU MÁME OTEVŘENO KAŽDÝ TÝDEN PO CELÝ ROK!
Út, St, Čt, 15–18:30 hodin
.
Posezení, zážitky a relaxace: k dispozici je vám relaxační bylinková zahrádka, posezení na zastíněném dvorku nebo v historickém interiéru. V létě si děti užijí pískoviště (písečniště), staré koloběžky a kočárek a řadu dalších herních prvků, se souhlasem rodičů mohou děti do svých her zapojit i dešťovou vodu :).
V zimě topíme dřevem v původním sporáku, posezení v dobovém interiéru se stává zážitkem, který si budete chtít zopakovat.
Šetrný obchůdek: koupit si můžete výborné kávy fair trade, výrobky z přírodních materiálů. Své blízké a přátele můžete potěšit originálním dárkem – poukázkou na produkty a služby z Písečníku.
Dobročinný antikvariát a vetešnictví – stovky báječných knih za přátelské ceny, drobné i větší předměty, užitečné i kuriozity pro sběratele. Inspirujeme se šetrností našich předků: to, co někdo nepotřeboval,zachrá­níme, očistíme, zrenovujeme a znovu vrátíme do života.
Knihkupectví a ekodrogerie – krásné knihy o přírodě a ekologii (doprodej Edice Chráněná území ČR) a desítky dalších titulů. Šetrné prostředky pro péči o vaši domácnost.

V případě zájmu si můžete prohlédnout unikátní pískovou stěnu bývalého lomu, dozvědět se zajímavosti o historii nouzové kolonie Písečník a našeho domku, prohlédnout si známé i pozapomenuté předměty, které používali naši rodiče a prarodiče.
.

_____________­_____________­___________­_______________

Ulice Písečník 94 v Brně (mezi Černými Poli a Lesnou, kousek od konečné tramvaje č. 5 a zastávky autobusu i vlaku Lesná-nádraží). Podrobná mapka: http://www.ecb.cz/…ty/index.php