obrázek: Babice, ekologicky šetrný, Moje veličenstvo kniha, ovčí vlna,  rekonstrukce
obrázek: edice Dobrá rada, FSC, občanské sdružení, zdravý, ekoknihkupectví obrázek: Domácí lázně, Edice chráněná území ČR, Písečník 94, dobročinný antikvariát, ekoknihkupectví
 obrázek: lázně, příroda, školská zařízení, dělnické kolonie, dvd hraboška

Unikátní výstava ve vile Stiassni

Vernisáž výstavy 6.10. 2016
Vernisáž výstavy 6.10. 2016

Milí příznivci architektury, brněnské historie (i živé současnosti),

dovolte, abychom vás pozvali na historicky první výstavu o bývalé nouzové kolonii Písečník, jejíž součástí je i prezentace našich aktivit a inspiračního centra Písečník 94.

Výstava vznikla na základě naší více než dvouleté badatelské aktivity a zahrnuje i unikátní, dosud nepublikované materiály.

Výstavu pro vás připravil Národní památkový ústav, Metodické centrum moderní architektury v Brně ve spolupráci s EkoCentrem Brno.

Výstava je otevřena do 26.11. 2016 ve vile Stiassni v Brně (Hroznová 14, Brno-Pisárky), vždy od pátku do neděle 10–16 hodin.

Více informací a kontakty na www.vila-stiassni.cz.

Klub rodičů v Písečníku

Milé maminky, ale samozřejmě i tatínkové! Scházíme se podle domluvy cca 1× měsíčně v dopoledních hodinách. Klub je určen rodičům s dětmi od těch nejmenších po věk kolem tří let. Užijeme si povídání a hraní s dětmi v prostorách zážitkového centra v Písečníku, ale i procházky, výlety na hřiště apod. Plánujeme i aktivity vázané na konkrétní roční období, tradice… Účast na schůzce klubu je zdarma.
Počet účastníků je limitovaný, takže se přihlaste co nejdříve předem. O termínech schůzek vás budeme informovat na tomto místě.

Co vás čeká:

  • útulné zázemí centra v Písečníku (možnost, nakrmit, přebalit, dát si kávu nebo čaj…)
  • v případě pěkného počasí procházka do okolí
  • sdílení rodičovských zkušeností
  • a další program:)

Schůzka se koná za každého počasí.

Připravujeme:

Termíny akcí, jejich program a přihlášky budeme postupně upřesňovat na tomto místě.

LISTOPAD
Seminář JAK NA ÚKLID

PROSINEC
Kouzelné Vánoce v Písečníku