obrázek: dílny, občanské sdružení, šetrný, dobročinný antikvariát, šetrný obchůdek
obrázek: edice Dobrá rada, ekocentrum, novinky, ekoknihkupectví, historie obrázek: Brněnské dny pro Zemi, obchod, pozvánky, šetrný, životní styl
 obrázek: káva, lektor, Brno-sever,  fair trade, pískovcový lom

Písečnický klub deskových her


KAŽDÉ ÚTERÝ od 15 do 18:30
Přijďte si zpříjemnit pošmourné odpoledne do Písečníku k rozehřátým kamínkům. Každé úterý v otevírací době si u nás budete moct zahrát nebo se naučit novou deskovou hru.

• Na své si přijdou určitě jak děti a méně nároční hráči, tak i ti, co mají rádi strategii a hry, při kterých musíte zapojit všechny závity mozku.
• Každé úterý budou nové hry. Budeme rádi, když nám napíšete, o jaké hry byste měli zájem.
• můžete se těšit mimo jiné na klasiku jako je Carcassonne nebo na nově vyhlášenou hru roku Krycí jména.
• Klub deskových her je zcela zdarma.
• Nemusíte se nijak dopředu hlásit, prostě přijďte :)

Na setkání se těší Iva a další hráči.

KOUZELNÉ VÁNOCE V PÍSEČNÍKU


Akce pro dospělé i děti v duchu tradičních Vánoc

Datum konání akce: 13.,14.,15. pro­since 2016 ÚT, ST, ČT, vždy od 15 do 18,30 hod)

Místo: EkoCentrum Brno, Písečník 94, www.ecb.cz

Zveme všechny dospělé i děti! Přijďte si užít pokojnou atmosféru tradičních Vánoc inspirovaných životem našich předků. Můžete si vyzkoušet staré vánoční zvyky a vytvořit malé přáníčko nebo ozdobu na stromeček. Čeká vás domácí atmosféra slavnostně vyzdobeného centra Písečník, živý oheň v kamnech a vůně purpury, dobrý čaj na zahřátí a miniaturní i obrovský vánoční stromek. A starý betlém!
Vše pouze za symbolický příspěvek na materiál.

Akci finančně podpořilo Statutární město Brno.

Adventní trhy na Moraváku


Šetrný Obchůdek a Dobročinný antikvariát EkoCentra Brno
21.12. 2016, 10–20 hodin

Příjmy z prodeje v našem Obchůdku a Dobročinném antikvariátu přispívají k realizaci našich nekomerčních programů pro veřejnost a projektu inspirarčního centra Písečník 94.

Dopravní akce na Vídeňské měla úspěch!


Základní škola Vídeňská, která si v letošním roce objednala nejvíce výukových programů, získala bonus v podobě akce zdarma na téma Doprava. Ve spolupráci s Centrem AMAVET – Junior Brno a krajským centrem BESIP zde proběhly programy s tématem Doprava – jak na to. Žáci se dozvěděli o možnostech bezpečné a šetrné dopravy ve svém okolí a při cestě do školy. V rámci různých aktivit si představili i pravidlo „Buď vidět“, kdy se dozvěděli, na jaké vzdálenosti jsou různé barvy a reflexní prvky vidět ve tmě. Jako odměnu pak každý obdržel reflexní nálepky a reflexní pásek.

Akci finančně podpořilo statutární město Brno.