obrázek: dílny, obchůdek, šetrný, výstava, tradiční zahrádka
obrázek: ekologická poradna, chráněná území, novinky, občanské sdružení, výstava obrázek: Moje veličenstvo kniha, obchod,  písek,  přírodní zahrada, tradiční zahrádka
 obrázek: Moje veličenstvo kniha, novinky, organizace, semináře, výstava

Vítězové soutěže Moje Veličenstvo kniha 2016

Absolutní vítěz:

  • 9.B ZŠ Komenského, Slavkov u Brna – Lahvinky

Titulní stránka:

  • 1. místo: Veronika Ševčíková – Granule živlů
  • 2. místo: Barbora Gernešová – Hrady v království českém
  • 3. místo: Tomáš Litera - Piráti

Jednotlivci:

  • 1. místo: Mariana Kalmanová – Holka modrooká
  • 2. místo: Karolína Obrovská – O červené Kačence
  • 3. místo: Ema Svobodová – Princezny

1.-3.ročník ZŠ

  • 1. místo: Amálie Vladová – O zvířatech
  • 2. místo: Martin Tejkal – Jak svět přišel o králíčky
  • 3. místo: Kateřina Mičková – Vánoční překvapení

4.-5.ročník ZŠ

  • 1. místo: Nela Marholdová – O štěňátku cestovateli
  • 2. místo: 2. Marie Krystynová - Hrdinové smrkového lesa
  • 3. místo: Kateřina Mašijová – Byl jednou jeden strom

2. stupeň základní školy

  • 1. místo: Paurová Linda – Záclony a závěsy
  • 2. místo: Barbora Gernešová – Hrady v království českém
  • 3. místo: Pavla Rudolfová – Květináč a Ráchel Tichá – Kniha přísloví

SŠ a gymnázia vyššího i nižšího stupně

  • 1. místo: Johana Vávrová - Housličková víla1. Johana Vávrová - Housličková víla
  • 2. místo: Ema Wayan Danielová – Protože je na to Karin tak zvyklá
  • 3. místo: Blanka Mandysová – Písně smrti a životu

Kolektivy:

  • 1. místo: Rodinný tým Skálovi a Juříkovi – Knížka od dětí, které neumí psát, pro děti, které neumí číst
  • 2. místo: Filip a Vojtěch Žejdlovi – Vláčky
  • 3. místo: Dětský lesní klub Kamenný vrch – Příběhy

1. stupeň základní školy

  • 1. místo: ZUŠ Jedovnice - Mořský breberkopis
  • 2. místo: 3.B ZŠ Křídlovická Brno – PizzaKniha
  • 3. místo: 3. 4.A ZŠ Kamínky Brno – Pohádky z Kamenného vrchu a 1.-4.roč. ZŠ Vídeňská Brno – O kapičce

2. stupeň základní školy

  • 1. místo: 9.B ZŠ Komenského, Slavkov u Brna – Lahvinky
  • 2. místo: ZUŠ Jedovnice – Přenosná encyklopedie draků
  • 3. místo: 6. ročník ZŠ Masarova – Sportovní kniha

SŠ a gymnázia vyššího i nižšího stupně

  • 1. místo: 2AG Gymnázium Brno, tř.kpt. Jaroše – Jak Rysó nezachránil svět
  • Virus Zero
  • 2. místo: studentky 2.B, Gymnázium Vyškov, Komenského – Jezero osudů
  • 3. místo: prima Gymnázia Jana Blahoslava Ivančice – Počasí v kostce
  • a prima Gymnázia Kadaň – Tajná kouzelná kniha

Babičko, dědečku, vypravuj – udělena ČESTNÁ UZNÁNÍ

  • Amelie Janíčková – Sourozenecká péče
  • Lukáš Dvořáček – Andronik a vlk a jiné příběhy z hor
  • žáci 4. ročníku ZŠ Deblín – Jak babička poručila vykoupat husy…a dalších 14 příběhů
  • 2. ročník Střední pedagogické školy Boskovice – Kniha vzpomínek
  • žáci 6. a 8. ročníku ZŠ Lomnice - Příběhy