obrázek: Brněnské dny pro Zemi, edice Dobrá rada, Lelekovice, Podzimní slavnosti knihomolů, semináře
obrázek: Brněnské dny pro Zemi, brno, dělnické kolonie, skála,  Brno obrázek: lázně, Řečkovice, výstava, skála,  rekonstrukce
 obrázek: ekocentrum, káva, poradenství, pozvánky,||velicenstvo_kniha | /velicenstvo_kniha/index.php|0|18||

Tisková zpráva ze dne 24.dubna 2012

8. ročník soutěže Moje Veličenstvo kniha má své vítěze

EkoCentrum Brno udělilo titul Veličenstvo kniha 2012 za nejoriginálnější vlastnoručně vytvořenou knihu. Po celý rok se jím budou pyšnit sourozenci Tereza a Ondřej Marečkovi, kteří vytvořili knihu Putování.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo 20. dubna 2012 v terénním středisku v Babicích nad Svitavou. Vítězové soutěže si odnesli diplomy, knižní ceny, čtenářské průkazy do Knihovny Jiřího Mahena. Před vyhlášením vítězů byly po celé dopoledne otevřeny tvořivé dílničky pro účastníky. Během celého programu bylo možné prohlédnout si výstavu vítězných prací zaslaných do soutěže.

Letošní ročník soutěže přinesl rekordní účast: mladí tvůrci do ní přihlásili celkem 119 knih, z toho 67 bylo od individuálních autorů a 52 od autorských kolektivů. Knihy do soutěže dorazily nejen z Brna a jeho okolí, ale například až z Písku nebo z Ústí nad Orlicí.

“Letošní ročník soutěže zaznamenal premiéru v podobě knihy- fotoaparátu nebo pláten rozvěšených na prádelní šňůře. Opět v soutěži nechyběly knihy rozmanitých tvarů, jako například kniha ve tvaru velké hrací kostky. Unikátní prací bylo Leporelo pro nevidomé děti,” ocenila originalitu tvůrců koordinátora soutěže Kateřina Ševčíková.

Originalitu a obdivuhodnou šikovnost soutěžících ocenila i patronka soutěže Šárka Kašpárková, mistryně světa v trojskoku.

Všechny vítězné práce i s některými dalšími knihami můžete vidět na výstavě v Knihovně Jiřího Mahena od 2. května do 30. května 2012 v půjčovní době knihovny.

Moje Veličenstvo kniha je celorepublikově ojedinělá výtvarně literární soutěž pro děti a mládež. Zapojit se mohou jednotlivci i kolektivy v kategoriích do 6 let, 7 až 9, 10 až 13 a 14 až 18 let. Odborná porota posuzuje úroveň výtvarné a literární složky, zpracování vazby a desek, zapojení přírodních a recyklovaných materiálů, originalitu a celkový dojem. Kromě vítězů jednotlivých kategorií je vyhlášen i absolutní vítěz s největším počtem bodů, který získá titul Veličenstvo kniha.

Soutěž podpořili: Statutární město Brno, Městská část Brno-střed, Knihovna Jiřího Mahena a nakladatelství Fragment, Jota a Portál, Brněnský deník Rovnost. Tímto bychom chtěli všem donorům poděkovat.

Tisková zpráva EkoCentra Brno ze dne 24. dubna 2012