obrázek: čaj, výukové programy, zdravý, dvd hraboška, urbanismus
obrázek: Brněnské dny pro zdraví, čítárna, Moje veličenstvo kniha, odpady, ovčí vlna obrázek: edice Dobrá rada, ekocentrum, káva, knihovna, příroda
 obrázek: lektor, občanské sdružení, Stezka zdraví, pískovcová skála, historie

Líbí se vám náš neziskový projekt? Můžete ho podpořit:

  • částkou 100, 200, 500 Kč a vyšší dle uvážení můžete podpořit naši neziskovou aktivitu, která vás zaujala. Vaše dotazy rádi zodpovíme na telefonu 603 412 690. Děkujeme! Číslo účtu: 2024544319/0800
  • využitím našich profesionálních služeb: http://www.ecb.cz/dekujeme/
  • darováním nejrůznějších předmětů, kancelářských potřeb a dalšího materiálu (kancelářský papír a tonery do tiskárny, mycí a čisticí prostředky, barvy a další nátěrové hmoty, řemeslnické a zahradní nářadí…)

_____________­________________________­____
 
V roce 2020 nás doposud podpořili:

  • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
  • Statutární město Brno
  • MČ Brno-sever
  • MČ Brno – Řečkovice a Mokrá Hora
  • Drobní dárci, příjemci našich služeb a další soukromí

    podporovatelé.

.............­.........

Naše probíhající projekty, předložené v oblasti ekologické výchovy a školství, jako jediný z dlouhodobých podporovatelů nepodpořil s odvoláním na epidemii koronaviru pouze Jihomoravský kraj. Přestože naše organizace funguje dlouhodobě v režimu vícezdrojového financování, nulová podpora (nejen našich) projektů krajem nás zaskočila a už nyní nám komplikuje financování nepřetržitého provozu našeho centra pro veřejnost, centra, které poskytuje inspiraci a náměty pro zdravější a šetrný životní styl stovkám návštěvníků a dalších zájemců z celého kraje.

Projekt Rekonstrukce objektu Písečník 94 a vybudování inspiračního a osvětového centra s přírodní zahradou

Písečník 94 pro nás nakreslil Kubík. Děkujeme!
Písečník 94 pro nás nakreslil Kubík. Děkujeme!

Cílem projektu je postupná citlivá rekonstrukce jednoho z posledních domků v bývalé nouzové kolonii Písečník, který se dochoval i přes mnohá poškození v takřka původním stavu. V objektu postupně rozvíjí svoje aktivity centrum, které se zaměří na realizaci osvětových, zážitkových a vzdělávacích programů, motivovaných myšlenkou „inspirujeme se životem našich předků“.

V první fázi realizace projektu bylo cílem shromáždit dochované historické dokumenty a předměty a provést nejnutnější práce na záchraně a zprovoznění objektu. To vše se podařilo díky nadšení desítek dobrovolníků a podpoře příznivců a sponzorů.

V současné době už probíhají v centru Písečník 94 výstavy, semináře, zážitkové dílny a tematické akce pro všechny generace. Připomínají způsob života našich předků, zajímavou a unikátní historii Písečníku a přinášejí inspiraci i praktické tipy pro každodenní šetrnější, pestřejší a zdravější životní styl. Třikrát týdně po celý rok je otevřeno pro návštěvníky antikvariátu, ekoknihkupectví a obchůdku i zájemce o prohlídku prostor. Pozemek kolem objektu získává postupně podobu tradiční zahrádky s odpočinkovým a relaxačním prostorem.

Projekt realizuje nezisková organizace EkoCentrum Brno, která už od roku 1990 nabízí programy zaměřené na zdravý a ekologicky šetrný životní styl.

Projekt Písečník 94 je na území Brna unikátním experimentem, do kterého se můžete mnoha způsoby zapojit. Navštivte nás v otvíracích hodinách a užijte si s námi Písečník!