obrázek: ekocentrum, ekoporadce, Ekotéka, zajímavosti, Brno-sever
obrázek: dárky, dílny, dělnické kolonie,  písek,  architektura obrázek: obchod, příroda,  architektura, urbanismus,  rekonstrukce
 obrázek: novinky, osvěta, Stezka zdraví,  fair trade, urbanismus

Žížalí kompostér


Můžete si prohlédnout žížalí kompostér a seznámit se s tím, jak funguje. Jeho obyvatelky jsou pracovité, takže kromě krásné hlíny získáváme také kvalitní přírodní koncentrované hnojivo pro květiny. Více informací o tzv. vermikompostování najde v naší fotoreportáži http://www.ecb.cz/…ostovani.php

A ještě aktuální tip pro ty, kteří už žížalí kompost mají a bojují s nežádoucím nalíhnutím mušek. Tip nám poslal pan Jiří, vyzkoušeli jsme a zatím dost dobrý – děkujeme! Proti octomilkám stačí zakrývat horní vrstvu mokrým novinovým papírem.

ČISTÉ ŽÍŽALÍ HNOJIVO SI U NÁS MŮŽETE I KOUPIT, min. 1 deci za 10,– Kč (můžete si přinést vlastní nádobku, až do vyčerpání zásob). Je ideální k přihnojení pokojových rostlin.
Pokud zakládáte vlastní kompostér, můžete u nás po předchozí domluvě zakoupit i žížalí násadu, podrobnosti zde:http://www.ecb.cz/…ek/index.php?…

Předměty ze života našich předků


V prostorách našeho centra si můžete prohlédnout běžné, vzácnější, ale i kuriozní a záhadné předměty, které používali naši předkové, a zkusit uhodnout jejich účel.

Řada ukázek je plně funkční, takže rádi předvedeme a umožníme vyzkoušet. A v několika případech sami netušíme, co to vlastně máme, takže přivítáme vaše tipy :)

Stálá nabídka pro naše návštěvníky


V otvírací době našeho centra je vám vždy k dispozici Šetrný OBCHŮDEK, Eko KNIHKUPECTVÍ, Dobročinný ANTIKVARIÁT a VETEŠNICTVÍ. Nákupem uděláte radost sobě nebo svým přátelům a podpoříte naše neziskové projekty.
Zdarma jsou vám k dispozici aktuální informační materiály a praktické publikace s inspirací pro šetrnější životní styl.

Přijďte si zahrát CVRČKA


Pokud si uděláte čas u nás sami nebo s přáteli posedět, můžete si vyzkoušet některé nové i retro stolní hry. Například oblíbeného Cvrčka, který kombinuje starou dobrou káču s kulečníkem.

Prodej obrazů a kreseb Karla Kořínka


Karel Kořínek
1914–1990

Syn brněnského rytce a razítkáře, po kterém zdědil vztah ke kumštu. Vystudoval strojní průmyslovku a převážnou část svého života strávil jako konstruktér v brněnské Zbrojovce.
Od mládí ve volném čase kreslil a maloval, studiem malířských technik si otevřel cestu k vyjádření svých vjemů, pocitů a fantazií.
Karel Kořínek odmítal vstoupit do jakéhokoli spolku, bližší mu byla bohémská společnost uměnímilovných kumpánů v brněnských vinárnách. Kromě toho nevynechal žádné zajímavé divadelní představení nebo výstavu v brněnských galeriích.
Nedílnou součástí jeho tvorby a odkazu jsou také jeho tři děti. Stovky kreseb a obrazů se zachovaly zásluhou Kořínkova syna, kterému patří dík nejen za uchování neopakovatelného výtvarného odkazu Karla Kořínka, ale také za to, že přijal nabídku uspořádat v Písečníku unikátní prodejní výstavu prací svého otce.

Příjmy z prodeje děl podporují neziskový projekt inspiračního centra Písečník 94.

Rychlé šípy v Písečníku!

Na vernisáži a prezentaci originálního komiksového díla, které dokazuje vazbu legendárního chlapeckého klubu na Písečník, bylo možno poprvé zhlédnout autorský tisk kresleného příběhu Rychlé šípy objevují Písečník. Akce se uskutečnila za přítomnosti významných osobností foglarovského hnutí, ale bohužel za nepřítomnosti autorů díla, kteří se rozhodli zatím zůstat v anonymitě. Zapomenutý příběh Rychlých šípů si můžete „naživo“ prohlédnout přímo v našem centru Písečník 94, kde je vystaveno, nebo alespoň zde: https://www.facebook.com/…50662022437/?…

Písková stěna


Na zahradě za domem uvidíte unikátní pískovou stěnu, která tvořila okraj bývalého lomu a je názornou učebnicí historie tohoto místa.