obrázek: antikvariát, Edice chráněná území ČR, ekologie, příroda, zajímavosti
obrázek: ekocentrum, terénní středisko, pískovcová skála,  architektura, historie obrázek: Brněnské dny pro Zemi, obchod, produkty, životní styl, Husovice
 obrázek: poradce , dělnické kolonie, šetrný obchůdek,  fair trade, urbanismus

UŽIJTE SI S PŘÁTELI ODPOLEDNE A PODVEČER V PÍSEČNÍKU


KAŽDÝ TÝDEN PO CELÝ ROK
Út, St, Čt, 15–18:30 hodin
 .

  • Posezení, zážitky a relaxace: k dispozici je vám bylinková zahrádka s relaxačním prostorem, posezení na zastíněném dvorku nebo v historickém interiéru. V létě si děti užijí pískoviště (písečniště), staré koloběžky a kočárek a řadu dalších herních prvků. Pro ty větší jsou k dispozici historické i novodobé stolní a deskové hry.

V zimě topíme dřevem v původním sporáku, posezení v dobovém interiéru se stává zážitkem, který si budete chtít zopakovat.

  • Šetrný obchůdek: koupit si můžete výborné kávy a čaje fair trade, výrobky z přírodních materiálů. Své blízké a přátele můžete potěšit originálním dárkem – poukázkou na produkty a služby z Písečníku.
  • Vychutnejte si čerstvou překapávanou kávu fair trade, bylinkový čaj z Písečníku, domácí limonádu a Gábinčiny medové placky.
  • Dobročinný antikvariát a vetešnictví – stovky báječných knih za přátelské ceny, drobné i větší předměty, užitečné i kuriozity pro sběratele. Inspirujeme se šetrností našich předků: to, co někdo nepotřeboval,zachrá­níme, očistíme, zrenovujeme a znovu vrátíme do života.
  • Ekoknihkupectví a ekodrogerie – krásné knihy o přírodě a ekologii (doprodej Edice Chráněná území ČR) a desítky dalčích titulů. Šetrné prostředky pro úklid vaší domácnosti, mytí a praní.
  • Náměty pro zdravější a šetrnější životní styl, inspirační publikace zdarma…

V případě zájmu si můžete prohlédnout unikátní pískovou stěnu bývalého lomu, dozvědět se zajímavosti o historii nouzové kolonie Písečník a našeho domku, prohlédnout si známé i pozapomenuté předměty, které používali naši rodiče a prarodiče.

_____________­________________________­_______________

Ulice Písečník 94 v Brně (mezi Černými Poli a Lesnou, kousek od konečné tramvaje č. 5 a zastávky autobusu i vlaku Lesná-nádraží). Podrobná mapka: http://www.ecb.cz/…ty/index.php

Využitím placených služeb přímo podporujete unikátní projekt inspiračního centra s přírodní zahradou a environmentální programy pro děti. Děkujeme!