obrázek: antikvariát, Babice, čtenářská kavárnička, Podzimní slavnosti knihomolů, architektura
obrázek: organizace, Řečkovice, školská zařízení, zdravý, tradiční zahrádka obrázek: antikvariát, Brněnské dny pro Zemi, kniha, knihovna, písek
 obrázek: dárky, příroda, skála, urbanismus, rekonstrukce

Líbí se vám náš neziskový projekt? Můžete ho podpořit:

 • Náš projekt můžete podpořit přímo finanční částkou ZDE: http://www.ecb.cz/dekujeme/
 • využitím našich profesionálních služeb: http://www.ecb.cz/dekujeme/
 • darováním nejrůznějších předmětů, kancelářských potřeb a dalšího materiálu (balicí papír, bublinková fólie, menší předměty pro další prodej v dobročinném vetešnictví…)

_____________­________________________­____
 
V roce 2022 nás podpořili:

 • Statutární město Brno
 • Jihomoravský kraj
 • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
 • MČ Brno-sever
 • Drobní dárci, příjemci našich služeb a další soukromí

  podporovatelé.

.............­.........

Projekt Rekonstrukce objektu Písečník 94 a vybudování inspiračního a osvětového centra s přírodní zahradou

Písečník 94 pro nás nakreslil Kubík. Děkujeme!
Písečník 94 pro nás nakreslil Kubík. Děkujeme!

Cílem projektu je postupná citlivá rekonstrukce jednoho z posledních domků v bývalé nouzové kolonii Písečník, který se dochoval i přes mnohá poškození v takřka původním stavu. V objektu postupně rozvíjí svoje aktivity centrum, které se zaměří na realizaci osvětových, zážitkových a vzdělávacích programů, motivovaných myšlenkou „inspirujeme se životem našich předků“.

V první fázi realizace projektu bylo cílem shromáždit dochované historické dokumenty a předměty a provést nejnutnější práce na záchraně a zprovoznění objektu. To vše se podařilo díky nadšení desítek dobrovolníků a podpoře příznivců a sponzorů.

V současné době už probíhají v centru Písečník 94 výstavy, semináře, zážitkové dílny a tematické akce pro všechny generace. Připomínají způsob života našich předků, zajímavou a unikátní historii Písečníku a přinášejí inspiraci i praktické tipy pro každodenní šetrnější, pestřejší a zdravější životní styl. Třikrát týdně po celý rok je otevřeno pro návštěvníky antikvariátu, ekoknihkupectví a obchůdku i zájemce o prohlídku prostor. Pozemek kolem objektu získává postupně podobu tradiční zahrádky s odpočinkovým a relaxačním prostorem.

Projekt realizuje nezisková organizace EkoCentrum Brno, která už od roku 1990 nabízí programy zaměřené na zdravý a ekologicky šetrný životní styl.

Projekt Písečník 94 je na území Brna unikátním experimentem, do kterého se můžete mnoha způsoby zapojit. Navštivte nás v otvíracích hodinách a užijte si s námi Písečník!